Celebrity propagují 5-faktorovou dietu

Již několik let je mezi hollywoodskými celebritami populární tzv. pětifaktorová dieta. A právě asi celebrity se zasloužily o popularitu této diety. Opakuje se tak scénář, který již známe třeba pro Dukanovu dietu, o jejíž popularitu se také zasloužily celebrityPětifaktorová dieta je dílem Harley Pasternaka, který je dietním poradcem právě hollywoodských hvězd.

Princip pětifaktorové diety (schema pro jídelníček)

Harley Pasternak, autor pětifaktorové diety

H. Pasternak

Princip diety je jednoduchý a zřejmě kvůli snazšímu zapamatování se kolem čísla 5 točí celý jídelníček pětifaktorové diety. Ve stručnosti:

  • Jíst se má 5krát denně.
  • Každé jídlo obsahuje 5 nezbytných součástí: bílkovinu, vlákninu, zdravé sacharidy, zdravé tuky a nápoj bez cukru.
  • Jídla jsou jednoduchá – 5 minut přípravy stačí.
  • Během týdne by se mělo cvičit 5 x 25 minut (žádná přehnaná námaha).
  • Základní program trvá 5 týdnů, během nichž je 5 volných dnů (jednou týdně) bez režimu.

Zásady tedy odpovídají běžný zásadám pro boj proti nadváze, které doporučují odborníci na výživu: jíst vícekrát
denně, omezit obyčejný cukr a ztužené a živočišné tuky, pestrá strava a pravidelná pohybová aktivita.

Základní jídelníček 5-Faktorové diety obsahuje stejnojmenná kniha Harley Pasternaka, kterou je možno koupit na jeho webu 5factor.com za pouhých 15 dolarů. Česky zatím bohužel (pokud vím) nevyšla.

[ad name=“ad-bigbox-intext“]

5-faktorová dieta a celebrity

Hvězdy táhnou popularitu – Harley Pasternak uvádí na svém webu i 80 „hvězdných“ jmen jako referenci. Patří mezi ně: Lady Gaga, Megan Fox, Brendan Fraser, Ben Foster, Kate Beckinsale, Mandy Moore, Jessica Simpson, Jimmy Fallon, Natalie Portman, Al Pacino, Orlando Bloom, Vanessa Williams, Jane Fonda, Rachel Weisz, Milla Jovovich, Amanda Bynes, Jim Caviezel, Rihanna, Val Kilmer, John Rzeznik, Adam Brody nebo Teresa Palmer.

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace