Zajímavý postřeh Kláry Samkové

Akvokátka Klára Samková je ve svém oboru takové infant terrible. Ovšem své radikální názory umí podepřít i věcnými argumenty. Včera mne zaujala v Politické střelnici na TV Barrandov postřehem o „II. převratu“, který se uskutečnil okolo roku 1993. Druhý proto, že tím prvním se myslí ten „sametový“ r oku 1989.

Vlastně neřekla nic, co bych už nějak netušil a co jsem pozoroval jako postupné odcházení lidí spojených se sametovou revolucí pryč z politky a z veřejného života. Klára Samková ale tuto obměnu podložila pozorováním ze svého oboru, kdy valná část legislativních aktivit na konci 90. let (přesné číslo si nepamatuji, ale mohlo to být okolo 80%) se týkala změn zákonů, které byly přijaty po revoluci, a jen malá část se týkala novelizace legislativy z dob komunismu.

Klára Samková to vysvětluje tím, že pro lidi, kteří se dostali na vrchol po roce 1993, byly více nenebezpečné ty zákony porevoluční než ty socialistické.

n[ad name=“ad-bigbox-intext“]

1 komentář ke článku:
„Zajímavý postřeh Kláry Samkové“

  1. vavrjan napsal:

    Paní Klára Samková má pravdu. Novelizovat pro politiky zákony by bylo velmi nebezpečné a to hlavně pro ně a jejih noshledy. Něco se musí prostě po těch komunistech nechat , aby ty dnešní polokomunisty nezavřeli. Přeci nejsou blbí , aby si sami mastili schody.

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace