Gartner: největší výrobci SW jsou Microsoft, Oracle a IBM

Microsoft kraluje výrobcům softwaru již delší dobu. Podle zprávy analytické společnosti Gartner Oracle nyní předběhl svého rivala IBM a stal se druhým největším softwarovým producentem v roce 2013 (podle obratu).

„Globální trendy v oblasti big data a analytiky společně s investicemi do databází a cloudových aplikací pomohly Oraclu k tomuto vysokému růstu,“ komentoval výsledky studie viceprezident Gartneru pro výzkum Chad Eschinger. Výsledky na prvních třech místech vypadají následovně:

1. Microsoft: 65,7 mld. USD
2. Oracle: 29,6 mld. USD
3. IBM: 29,1 mld. USD

Zatímco Oracle porazil IBM jen velmi těsně, první místo Microsoftu je s velkým odstupem. Možná je to i proto, že kritériem jsou dolary, Oracle i IBM podporují i open source software. Mezi Top10 se dostaly ještě společnosti SAP, EMC, Hewlett-Packard, VMware, CA Technologies, Salesforce.com a Symantec.

Výsledky ovlivnil především zájem o SaaS – poskytování softwaru formou služby. Do první desítky se dokonce dostal výrobce, který se na model SaaS specializuje výhradně – totiž Salesforce.com.

Zdroj: Gartner

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace