Specialisterne zprostředkovala autistům práci u SAPu

Specialisterne je dánská organizace na pomoc autistům, jejíž název v překladu znamená „specialisté“. Zjistilo se totiž, že lidé postižení autismem mohou mít specifické schopnosti pro práci ve specializovaných oborech, třeba v IT. Německá softwarová společnost SAP AG zaměstná ve spolupráci s touto organizací řadu autistů právě na IT pozicích.

Centrála SAP AG v NěmeckuAutisté mohou u SAPu pracovat jako testeři aplikací, jako programátoři nebo při kontrole kvality dat. „Musíme redefinovat to, tak využívat různé talenty,“ říká L. Delgado,HR manažerka u SAP AG. Projektu
spolupráce SAPu a Specialisterne předcházely pilotní projekty v Indii, kde skupina 6 pracovníků s autismem pracovala na testování aplikací. Výsledkem bylo zvýšení produktivity indického týmu SAP Labs. Na podobném pilotním projektu se  pracuje v Irsku. K uplatnění autistů u SAPu by mělo dojít postupně ve všech místech, přičemž už v roce 2013 bude program spuštěn pro pobočky v USA, Kanadě a Německu.

„SAP je první nadnárodní společností, která s námi bude kooperovat na globální úrovni,“ říká o spolupráci Thorkil Sonne, zakladatel Specialisterne, který věří, že příklad SAPu bude motivovat i ostatní. I když přesné statistiky nejsou k dispozici, odhaduje se, že některou formou autismu trpí až jedno procento populace. A to je potenciál, se kterým může stát za to pracovat.

Foto: Centrála SAP AG v Německu (zdroj: presskit firmy).

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace