Wine na Androidu umožní běh programů pro Windows RT

Jak informoval on-line magazín CIO Business World, Alexander Julliard představil funkční běh aplikací pro Windows RT na Androidu. Dělo se tak pomocí aplikace Wine, na jejímž vývoji Julliard pracuje. Konkrétně se jednalo o port Wine pro Android pro procesory ARM.

Alexandre JulliardWindows RT jsou operačním systémem pro procesory ARM, který je odvozen od nových „osmiček“. Wine pro Android/ARM by tak umožnil běh aplikací pro Windows RT na konkurenčním operačním systému. Další komerční využití u mobilních zařízení by byl Wine pro Android běžící na tabletech s intelovským procesorem typu x86.

Samotná prezentace
proběhla na prezentaci na FOSDEM 2013 dost kuriózním způsobem bez použití „pravého“ hardwaru: emulace Androidu běžela na počítači Apple MacBook na ní se pak spouštělo Wine, které zprostředkovalo běh aplikací pro Windows. Možná i díky tomu byl běh neskutečně pomalý. V každém případě se ale jedná o rané řešení, které určitě bude ještě předmětem intenzivního vývoje.

Wine znají příznivci linuxu již dlouho. Jedná o svobodnou implementaci Windows API, na níž je možné spustit programy pro Microsoft Windows. Foto z prezentace najdete na webu phoronix.com.

Foto: Alexandre Julliard
Autor Zachary Goldberg (upravená fotografie, která byla publikována pod licencí Creative Commons – Attribution – Share Alike).

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace