Výstava Vánoce 56 s promítáním filmu Kronika Oldřicha S.

Vizuální sociolog a fotograf Rudolf Šmíd (*1956) představí dnes v pásmu Vánoce 56 několik ukázek ze své dosavadní tvorby. Akce se bude konat v experimentální kavárně Nová syntéza ve Veltržním paláci na Praze 7. Nejprve to budou dva dlouhodobé sociologicko-fotografické projekty – Úvod do terriculologie a Sluníčko jako čtvereček a na závěr se promítně anomovaný dokument Kronika Oldřicha S.

  • Úvod do terriculologie (1994 – trvá) je kombinací fotografické imaginace a metod kvalitativní sociologie. Seznámí Vás s historií i současným životem strašáků na polích a vinicích. Vědní disciplinu terriculologii (terriculus/la lat. strašák) založil autor před sedmi lety na půdě Masarykovy univerzity v kurzu Sociologie venkova, kde pravidelně hostuje.
  • Druhý projekt s názvem Sluníčko jako čtvereček, na kterém Rudolf Šmíd pracuje už dvacátým rokem, se zaměřuje na fotodokumentaci
    malovaných a vyřezávaných kosočtverců, jako specificky českého zobrazení ženského lůna. Součástí prezentace bude i dražba fotografie Domácí štěstí. Výtěžek z prodeje bude věnován občanskému sdružení Nejsi na to sama, které pomáhá ženám s rakovinou prsu a jejich rodinám.
Záběr z dokumentu Kronika Oldřicha S.

Kronika Oldřicha S.

Na závěr autor promítne svůj filmový debut ve velké kinematografii – animovaný dokument Kronika Oldřicha S. (2011, 18 min). Film byl v letošním roce vybrán na více než tři desítky mezinárodních festivalů jak dokumentárního, tak animovaného
filmu. Získal zde i řadu ocenění. Ačkoliv se film už promítal kromě České republiky v jednadvaceti zemích, v rámci filmového festivalu DocsDF v Mexiku ho dokonce měli možnost shlédnout i trestanci v tamních věznicích, v Praze to bude teprve jeho druhá projekce.

Rudolf Šmíd se již dvanáctým rokem také zabývá food-artem, většinou pod hlavičkou své fiktivní firmy Žrádlo & Sádlo a. s. Ke snědení připraví objekt z rillettes de porc a dalších vlastnoručně uvařených pochutin. Nazval ho Vánoce na blátě aneb Pocta Neilu Armstrongovi.

O hudbu se následně postará jeho syn DJ Vojtěch.

[ad name=“ad-bigbox-intext“]

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace