Investoři orientují na Google, částečně na úkor Applu

Velké americké fondy zveřejnily údaje o svém drženém portfoliu. Z uvedených zpráv vyplývá, že se zbavily akcií Applu a některé z nich se místo toho orientují na akcie Googlu. Ze známých osobností prodal balík akcií Applu třeba George Soros. Očekává se, že v brzké době dosáhnou akcie Googlu kulatou hodnotu 1000 dolarů za akcii.

George Soros (Munich, 2011)Za nedůvěrou investorů stojí také ekonomické výsledky Applu za poslední čtvrtletí. Meziročně sice výrazně narostl prodej iPhonů a především tabletů iPad, ovšem zisk klesl. Klesajícímu zisku odpovídá i pokles ceny akcií, který trvá již od září. Od té doby poklesla hodnota akcií
Applu ze 700 dolarů na 450. A to investoři neradi vidí.

Google zatím „jede“ a má i důvěru investorů. Nutno říci, že ne všech. Najdou se i bílé vrány, které se naopak zbavily akcií Googlu a které naopak nakoupily akcie Apple. A pak se v tom vyznej!

Foto: Harald Dettenborn [CC-BY-3.0-de (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons (výřez)

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace