Coworking mění podnikání i trh práce

„Názorně vidíte, jak se mění v průběhu času pracovní podmínky. Na prvním obrázku vidíte historickou písařskou kancelář. Na druhém cubicles z 80 let a na třetím pak moderní kanceláře společnosti Google…“ zní učebnou hlas překladatelky, zatímco švédská architektka Elin Olsson pokračuje ve své přednášce na téma coworkingu. A již pohled na učebnu, plnou žen všech věkových kategorií ukazuje, že tímto seminářem se pracovníci pořádajícího CPPP o.p.s. trefili do černého. Téma práce a zaměstnanosti je zkrátka ožehavé.

„Kdybych měla z celého dvoudenního semináře zdůraznit jen jednu věc, byla by to bezesporu velmi slušná kvalifikace jeho účastnic, která kontrastovala s jejich často mizivým pracovním uplatněním,“ vysvětluje Petra Verflová z CPPP.

„Většina účastnic kurzu byly maminky na mateřské, které pracují jenom příležitostně. Přitom kdyby měly možnost, mohly by dokázat daleko víc,“ konstatuje Verflová. Tomu přitom odpovídal i další program semináře. Asi největší zájem vyvolala přednáška Lucie Kozákové, zaměřená vysloveně na praktické otázky – jak si napsat životopis, jak si říct o zvýšení platu, jak postupovat, když cítím, že moje pracovní pozice je ohrožena…

„Tyhle schopnosti a dovednosti lidé často podceňují. A co je horší, nikdy se s jejich výukou leckdy nesetkali. Přitom už dávno platí, že není důležité jenom něco umět, ale také to prodat. A tak se často stává, že pracovní místo dostane někdo, kdo umí sice daleko méně, ale je asertivnější,“ vysvětluje Kozáková.

Pozornost vyvolala i přednáška ředitele kladenského Úřadu práce Jiřího Davida. Ten promluvil zejména o možnosti rekvalifikací.

Posledním bodem programu byla pak přednáška Šárky Purgertové ze švédské společnosti Oriflame. Ta představila nejen známou kosmetickou firmu, ale zejména její v mnohém unikátní systém podnikání a řízení lidských zdrojů. Ty jsou v případě firmy skutečně impozantní – po celém světě pro ni pracuje okolo 3,6 milionu kosmetických poradkyň.

„Zájem o tento seminář je pro nás zavazující. Trh práce je zkrátka ožehavé téma a je přímo naší povinností věnovat se mu i nadále. Zároveň bych byl rád, abychom svými aktivitami pomohli účastnicím kurzů sehnat ne „nějaká“, ale skutečně odpovídající pracovní místa,“ uzavírá Jaroslav Kovář z CPPP.

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace